Цього літа відключення світла не виключені — все залежить від погоди, ремонту енергоблоків та обстрілів. 

У нашій статті ви знайдете добірку доступних товарів та лайфхаків, які допоможуть вам охолодитися, зберегти продукти та забезпечити себе світлом під час відключень.

Аналітики розробили три сценарії розвитку ситуації. За оптимістичним варіантом, якщо літо буде прохолодним і без масованих атак, дефіциту електроенергії не буде. Ймовірність відключень у цьому випадку — мінімальна.

У середньому сценарії дефіцит електроенергії може сягнути до 15% від потреб. Причиною стане спека, яка збільшить попит, а також ремонти енергоблоків і можливе скорочення імпорту через високі ціни на європейських ринках.

Песимістичний сценарій передбачає обстріли, що виводитимуть з ладу генерацію. Хоча погода буде помірною, можливий дефіцит — до 20% потреб. У такому разі без відключень не обійдеться.

Як зберегти прохолоду

Захистіть вікна від спеки. Сонцезахисна плівка — ефективний спосіб зменшити температуру в кімнаті на 5–7°C. Вона виглядає як тонування, дозволяє бачити вулицю й створює ефект сонцезахисних окулярів. Така коштує від 219 гривень за рулон на prom.ua.

Додатково використовуйте щільні штори або жалюзі (дерев’яні чи пластикові, а не металеві). Наприклад, в «Епіцентрі» наразі жалюзі коштують від 180 гривень за одиницю.

Про кондиціонери та великі вентилятори на час блекаутів можна забути. Для персонального охолодження оберіть мінівентилятори з акумулятором або батарейками — їх зручно брати з собою. Зовсім компактні вентилятори можна знайти, наприклад, на Rozetka за ціною від 66 гривень.

У випадку тривалого вимкнення світла холодильник триматиме холод 8 годин (морозильна камера — до 48 годин). Щоб подовжити цей час, використовуйте акумулятори холоду — спеціальні ємності (гелеві, сольові або силіконові), які заморожують заздалегідь. На hotline.ua такі можна купити за ціною від 76 гривень за одиницю.

Також підійдуть звичайні заморожені пляшки з водою.

Світло під час відключень

Гірлянди на батарейках або USB (від павербанку) — простий спосіб освітлення. Найкраще обирати гірлянди-штори теплого світла, вони освітлюють кімнату м’яко, ідеальні для вечора. Такі в онлайн-магазині Comfy коштують від 229 гривень.

Світлодіодні стрічки — гнучкі, економні, працюють від будь-якого акумулятора або павербанку. На порталі shafa.ua 10-метрові LED-стрічки коштують від 200 гривень.

Лампочки з вбудованим акумулятором — універсальний варіант. Вони вкручуються в стандартний патрон, заряджаються під час наявності світла, а потім автоматично працюють автономно. Деякі мають гачки та перемикачі — зручно використовувати як переносний ліхтар. Наприклад, на сайті eurolamp.ua така коштує 203 гривень.

Павербанк — must have. Найпрактичніше мати кілька павербанків різної потужності. Мінімальна ємність — 10 000 мАг (коштує орієнтовно 250 гривень). Для більшої автономності — 20 000–30 000 мАг (800-1300 гривень). Якщо плануєте заряджати планшети, ліхтарі, лампи — обирайте більшу ємність.

Корисні поради

Провітрювати приміщення варто тільки вночі — з 22.00 до 07.00. Вдень повітря надто гаряче. Для кращого ефекту змочіть москітну сітку або повісьте на балконі мокре простирадло — це трохи охолодить приміщення.

Холодильник чутливий до стрибків напруги. Його захистять стабілізатор або реле напруги (коштує від 320 гривень, якщо купувати реле напруги в розетку), яке автоматично відключає пристрій при нестабільній електриці. Після вимкнення світла варто вимикати техніку з розеток й вмикати тільки через 5 – 10 хвилин після відновлення живлення.

Термос — незамінна річ. Якісний термос тримає температуру до 15 годин, що дозволяє мати окріп для чаю, каш або швидкої їжі без електроплитки. Це особливо корисно під час тривалих блекаутів. Зокрема, на Rozetka є термоси, обʼємом 2,5 літра, за ціною від 565 гривень.

Спреї для розгладжування — альтернатива прасці. Просто розпиліть засіб на одяг, розрівняйте руками й залиште висихати. Такий метод врятує в разі термінової потреби виглядати охайно. На prom.ua такі спреї коштують від 175 гривень.

Підготовлено за допомогою матеріалів https://vsim.ua